Naše Obec

Kutná Hora a okolí zavádějí zastávky autobusů „Na znamení“

Od 10. prosince 2023 se ve Středočeském kraji, konkrétně v Kutné Hoře a okolních oblastech, otevírá nová kapitola ve veřejné dopravě. S příchodem generální změny jízdních řádů přechází tyto regiony na systém autobusových zastávek „na znamení“. Tento krok, který reflektuje moderní trend v oblasti veřejné dopravy, slibuje zvýšení efektivity a plynulosti dopravy tím, že autobusy nebudou zastavovat na méně frekventovaných zastávkách, pokud o to cestující výslovně nepožádají. Tato změna má potenciál nejen zlepšit cestování pro obyvatele regionu, ale také nastavit nový standard pro veřejnou dopravu v celém Česku.

Interakce cestujících a řidičů: Cestující na zastávce „na znamení“ nemusí dávat řidiči znamení, protože řidič má povinnost automaticky zastavit. Pro výstup z autobusu na požadované zastávce však musíte stisknout signalizační tlačítko.

Autobusové zastávky „na znamení“: V Kutné Hoře a sousedních oblastech (Benešov, Čáslav, Kralupy nad Vltavou, Slaný) budou všechny autobusové zastávky obsluhovány v režimu „na znamení“.

Vliv na plynulost a efektivitu dopravy: Tento systém znamená, že autobusy nebudou zastavovat na zastávkách s nízkou frekvencí cestujících, pokud není vyžádáno, čímž se zvyšuje plynulost a efektivita dopravy.

U nás v Církvici již máme s režimem zastávek „na znamení“ konkrétní zkušenosti. Zastávky „U hřiště“ nebo „Netřeb“ fungují podle tohoto systému. Naopak zastávka „Církvice – Jakub“ zatím zůstává v tradičním režimu bez nutnosti signalizovat zastavení. Podle Radima Fedoroviče, koordinátora veřejné hromadné dopravy v Kutné Hoře, je však plánem kraje i tuto zastávku do roku převést do systému „na znamení“. Tento krok by tak dokončil přechod celé oblasti na nový, efektivnější a uživatelsky přívětivější systém veřejné dopravy.

Kutná Hora a okolí zavádějí zastávky autobusů "Na znamení"
Zdroj: https://vhd.kutnahora.cz

Zavedení zastávek „na znamení“ ve Středočeském kraji, s Kutnou Horou jako průkopníkem, je významným krokem ke zlepšení veřejné dopravy v regionu. Tento systém, který se již osvědčil v mnoha evropských městech, přináší nejen vyšší efektivitu a plynulost cestování, ale také zjednodušuje a sjednocuje pravidla pro cestující i řidiče. Díky tomuto přístupu se očekává, že veřejná doprava bude více přizpůsobena potřebám cestujících a zároveň bude efektivnější a ekologičtější. S nadějí, že tento model bude úspěšně implementován v celém Středočeském kraji do konce roku 2024, se otevírá nová kapitola v oblasti městské mobility, která by mohla sloužit jako inspirace pro další regiony v České republice.

Jeden myslel na “Kutná Hora a okolí zavádějí zastávky autobusů „Na znamení“

  • rem quisquam ut minus non expedita velit veniam in. esse corrupti consectetur earum minima hic incidunt. quia autem debitis consequatur soluta rem reprehenderit occaecati optio minus et aut esse rerum nostrum consequuntur vero quis voluptatem.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *